Увага!   Збірник інструктивно-методичних листів та рекомендацій на 2015/16 навчальний рік 

«На допомогу  Миколаївському педагогу».                                                                       

          У збірнику подані методичні рекомендації щодо вивчення базових предметів у навчальних закладах Миколаївської області у 2015/16 навчальному році, особливості яких пов’язані, першою чергою, зі змінами, внесеними до навчальних програм.                            Матеріал методичних рекомендацій розкриває загальні положення щодо організації роботи педагогів, систематизує основні види діяльності та основні етапи організації роботи вчителів.                                                                                                                               Матеріали адресовані вчителям-практикам, методистам районних (міських) методичних кабінетів (центрів), керівникам навчальних закладів, заступникам директорів із навчально-методичної роботи, класним керівникам, практичним психологам, соціальним педагогам, педагогам.

http://moippo.mk.ua/index.php/zbirnik-instruktivno-metodichnikh-listiv-ta-rekomendatsij-na-2015-16-navchalnij-rik 

 ВЧИТЕЛЮ НА ЗАМІТКУ!

Як підготувати сучасний урок?!
             Що таке сучасний урок?! Дехто переконаний, що все сучасне неодмінно має бути новітнім, але це лише частково так. Сучасний урок, як і сучасна освіта, реалізується через поєднання традиційних та новітніх форм і методів роботи. Інакше кажучи, урок має бути актуальним, при цьому ґрунтуючись на базових засадах традиційної педагогіки. Тільки в такому разі його можна буде назвати сучасним та ефективним.
Підготовка будь-якого уроку починається з розробки плану-конспекту. Склавши такий план, Ви матимете уявлення про те, що Вам потрібно робити під час заняття і найголовніше - зможете оцінити ефективність власної роботи на уроці. Давайте спробуємо скласти план-конспект разом і Ви переконаєтеся, що підготувати сучасний урок зовсім не складно.
Готуємо план-коспект сучасного уроку
  1. Починаючи планування уроку, Ви маєте чітко визначити його тему. На етапі визначення теми варто виписати основні поняття та терміни уроку, визначити, яким розділам потрібно приділити більше уваги на уроці, а що залишити для домашнього вивчення.
  2. Запишіть цілі та мету уроку. Для того, щоб пояснити учням цілі вивчення нової теми, Ви й самі маєте чітко розуміти, з якою метою проводиться урок.
  3. Обов’язково визначтеся з типом та видом уроку. Це допоможе вам вибрати найбільш ефективні методи та прийоми роботи.
  4. При виборі методів та прийомів роботи на уроці, пам’ятайте, що вони мають відповідати освітнім цілям.
  5. Планування навчального матеріалу зазвичай складається з таких етапів, як підбір літератури, підготовка завдань для роботи на уроці та домашньої роботи, підготовка необхідного обладнання та матеріально-технічного забезпечення уроку.
Сучасний урок - це, насамперед, урок, що відповідає сучасним вимогам до освіти. Головне завдання сучасного вчителя полягає не просто в тому, щоб передати учням свої досвід та знання. Ви маєте зацікавити кожного школяра, заохотити його до самостійного навчання, виховати в ньому бажання розвиватися, вміння бути відкритим до знань.
Для цього дуже важливо хоча б інколи готувати уроки разом з учнями. Ви можете підготувати цікаві завдання, доручивши кожному підготувати інформацію для вивчення нової теми, підведення підсумків та закріплення раніше вивченого матеріалу. Поруч з традиційними формами роботи використовуйте нетрадиційні прийоми і Ви помітите, як зміниться ставлення учнів до Вашого предмету та навчання в цілому. (за матеріалами Освітньої скарбниці )